Xerox lanserar molntjänst för automatisk inskanning

PUBLICERAD: 1 december 2016
UPPDATERAD: 1 december

a335ba9a0d6407c0_org

Xerox lanserar Web capture service som har tagits fram för att automatisera inskanningsprocessen av exempelvis inköpsorder, fakturor, kvitton och arbetsansökningar. Tjänsten ska kunna användas med alla scanners oberoende av leverantör och ska fungera med webbapplikationer, som bland andra Microsoft office 365, Quickbooks, Salesforce, Sap, och Concur.

– Web capture service ger våra kanalpartners möjlighet att erbjuda både små och medelstora företag en tjänst som låter dem börja automatisera sina affärsprocesser. Det finns ingen annan tjänst som är lika enkel och effektiv på marknaden i dag, säger Bengt Ceder, kanalchef på Xerox.

Web capture service är framtagen speciellt för att hjälpa kanalpartners hitta intäktsmöjligheter utöver hårdvara och förbrukningsvaror.

Senaste nytt

Läs vidare