
NI Solutions håller öppet hus i sitt show room i Nässjö. Det blir demovisningar och förhoppningsvis visning av en Europanyhet.
Nackabaserade NI Solutions har sedan en tid tillbaka ett showroom i Nässjö och den 22-23 april är det dags för Öppet hus.
Återförsäljaren kommer visa hela sitt ”Smarta Tryckeri” uppsatt för demo. Besökarna kommer kunna följa jobb från beställning i deras e-handelslösning Onprintshop, via automatiserade flöden, smarta portaler och vidare till skrivare och efterbehandling.
I ett konferensrum blir det visningar av smarta arbetsflöden för storformatsproduktion och Calderas rippsystem.

Storformat
Bland maskinerna som kommer visas finns: UV-hybriden Flora X20 UV, storformatsskrivarna HP Latex 730W och Epson SureColor SC-S9100 samt IECHO:s Skär- och fräsbord. Eventuellt kommer en Europanyhet finnas på plats.
Annat som ska visas är rullskärare från Graphtec och etikettskrivare från Epson och OKI. Hexis specialister är också på plats och visar sitt materialsortiment.
Möjligt att besöka Reklamia
Hos NI Solutions partner Reklamia, som ligger i Nässjö, kommer det erbjudas tidsbokade visningar av UV-flatbädden Flora XTRA 3220 LED och en UV-DTF från Sublistar.
Den som vill besöka tillställningen behöver anmäla sig här: Anmälan







