Detta bjuder vi på i nya Sign&Print

PUBLICERAD: 20 augusti 2024
UPPDATERAD: 20 augusti
Vi har bland annat hälsat på hos Z-Reklam, Täbykopia, Johhnys kopiering, Ricohs monter på Drupa, Jet Print storbilder och Exakta.

Nu kommer Sign&Print 576. Tidningen har temat efterbehandling och vi hälsar på hos både små arktryckerier och storformatsproducenter.

Nya numret av Sign&Print släpps i veckan.

Vi besöker bland annat Jet Print Storbilder, Johnnys kopiering, Exakta, Z-Reklam och Täbykopia för att prata om allt från laminering, sublimering och skärbord till broschyrhäftsystem.

Höstens första nummer innehåller också en 22 sidor stor rapport från Drupa som ger en bra inblick i vilka trender och nyheter som präglar den grafiska branschen just nu.

Martin Ander.

Vi bjuder också på en turnéposterspecial med illustratören Martin Ander som du också kan läsa här.

Dessutom har vi aktuelltsidor med branschnyheter, förvärv och produktlansering och det senaste från förpackningsbranschen.

Så håll utkik i din brevlåda!

Senaste nytt

Läs vidare